Enjoy free shipping on orders over $49

Our processing time for orders may take up to 24-48 hours. Once processed, the estimated delivery time can take anywhere from 1-5 business days depending on the shipping destination.

FREE SHIPPING* on all orders over $49 in Canada !All orders under $49, the cost of shipping is only $7.95! *Free shipping is not available when the shipping address is a remote location.More >>

Enjoy free shipping on orders over $49

Our processing time for orders may take up to 24-48 hours. Once processed, the estimated delivery time can take anywhere from 1-5 business days depending on the shipping destination.

FREE SHIPPING* on all orders over $49 in Canada !All orders under $49, the cost of shipping is only $7.95! *Free shipping is not available when the shipping address is a remote location.More >>

43215
Why overpay for corporate ink? "Many new printers come with "start-up" cartridges that contain tiny amounts of ink so the owner has to buy new cartridges almost immediately. Others have embedded technology to block cheap refills. "The logic is simple, once a consumer buys a printer they have to buy that companies cartridges, no matter what they cost."" If it cost $25 for one 10mL ink cartridge - @ $25 divide by 10 = $2.5 per mL! There are 1000mL in a litre. $2.5 x $1000 = $25,000 per litre! For INK! The ink here works just fine. Everytime. I always order from here.
Jun 10, 2016
Why overpay for corporate ink? "Many new printers come with "start-up" cartridges that contain tiny amounts of ink so the owner has to buy new cartridges almost immediately. Others have embedded technology to block cheap refills. "The logic is simple, once a consumer buys a printer they have to buy that companies cartridges, no matter what they cost."" If it cost $25 for one 10mL ink cartridge - @ $25 divide by 10 = $2.5 per mL! There are 1000mL in a litre. $2.5 x $1000 = $25,000 per litre! For INK! The ink here works just fine. Everytime. I always order from here.
Jun 10, 2016
Why overpay for corporate ink? "Many new printers come with "start-up" cartridges that contain tiny amounts of ink so the owner has to buy new cartridges almost immediately. Others have embedded technology to block cheap refills. The logic is simple, once a consumer buys a printer they have to buy that companies cartridges, no matter what they cost."" If it cost $25 for one 10mL ink cartridge - @ $25 divide by 10 = $2.5 per mL! There are 1000mL in a litre. $2.5 x $1000 = $25,000 per litre! For INK! The ink here works just fine. Everytime. I always order from here.
Jun 10, 2016

Loading...